imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powrót na zwycięską ścieżkę. Polski Cukier Pomezania Malbork - MKS Nielba Wągrowiec - 31:23 - 25.02.2017

Powrót na zwycięską ścieżkę. Polski Cukier Pomezania Malbork - MKS… fot. Michał Kruczkowski
Przełamanie malborskich szczypiornistów. W sobotę 25 lutego zawodnicy Polskiego Cukru Pomezanii Malbork podejmowali na własnym parkiecie sąsiadującą w tabeli ekipę MKS-u Nielby Wągrowiec. Podopieczni trenera Stankiewicza chcieli za wszelką cenę zgarnąć komplet punktów, ponieważ źle weszli w rundę wiosenną, przegrywając dwa pierwsze spotkania.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy, którzy w pewnym momencie prowadzili już nawet sześcioma trafieniami. Wtedy zaczęły odzywać się demony z poprzednich starć i przewaga malborskich zawodników zaczęła topnieć, dlatego pierwsza połowa zakończyła się jedynie jednobramkowym prowadzeniem Polskiego Cukru. Na szczęście w trakcie następnych trzydziestu minut konsekwencji już nie zabrakło i Pomezania znalazła sposób na zneutralizowanie ataków Nielby, ostatecznie pokonując swoich rywali 31:23.

Malborski klub zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do wicelidera, jednak nie można zapomnieć, że gracze Igora Staniewicza mają nadal do rozegrania jeden zaległy mecz. Kolejnym rywalem Pomezanii będzie MKS Wieluń.