Wydanie nr 349/2019, Niedziela 15.12.2019
imieniny: pokaż (5 imion)Cecylia, Walerian, Mścigniew, Wolimir, Drogosława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gdańsk. Mistrzowskie recitale. Wirtuozowskie skrzypce - LIGHT OF STONE - 5.02.2017

W lutym Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na koncerty rzadko spotykanych duetów. 03.02 podczas koncertu „Marzę o wiośnie” obok Orkiestry Symfonicznej PFB zaprezentuje się akordeonista, Klaudiusz Baran. Z kolei w pierwszą niedzielę lutego w Sali Koncertowej PFB usłyszymy duet organów i... skrzypiec!

05 lutego, o godzinie 18:00 przed zgromadzonymi w Sali Koncertowej Melomanami zaprezentują się:

na organach jedna z najpopularniejszych artystek Rosji – Svetlana Berezhnaya i Piotr Nikiforoff, nagradzany w międzynarodowych konkursach i zapraszany do najważniejszych sali koncertowych świata skrzypek. 
 

Duet z sukcesami występował na całym świecie, w tym Szwajcarii, Rosji, Korei, Japonii czy Holandii. Przez krytyków określani są jako tworzący zupełnie nowy styl muzykowania tandem   –   w   interesujący   sposób   dopasowujący   tony   dwóch   zupełnie   odmiennych
instrumentów, które w zaskakujący sposób uzupełniają się i wzbogacają.

W ich repertuarze widać niezwykłą różnorodność – wykonują zarówno utwory dawne, jak i premierowe, muzykę kameralną i pełne pasji argentyńskie tanga. 
W   programie   koncertu   05.02   znajdą   się   utwory   Schuberta,   Schnittke,   Kreislera, Czajkowskiego, De Falla, Debussy’ego i Rachmaninowa. Artyści spróbują zaskoczyć Melomanów pełnymi niespotykanych kolorów interpretacjami znanych dzieł.

 

Doskonale uzupełniający się duet nie tylko zaprezentuje wybór dzieł organowych, być może częściowo znanych Melomanom z letnich koncertów organowych, współorganizowanych przez PFB. Da też przede wszystkim możliwość rozsmakowania się w unikalnym współbrzmieniu organów i subtelnych skrzypiec.

 

Bilety od 10 złotych do nabycia w kasach PFB i online tu: 
http://filharmonia.gda.pl/pl/repertuar/icalrepeat.detail/2017/02/05/1635/-/z-cyklu-mistrzowskie- recitale-wirtuozowskie-skrzypce-light-of-stone

Szczegóły: bilety@filharmonia.gda.pl i pod numerem telefonu: 58-320-62-62.

Info i foto : Polska Filharmonia Bałtycka Gdańsk

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.