Wydanie nr 320/2019, Sobota 16.11.2019
imieniny: pokaż (10 imion)Ariel, Otmar, Aureliusz, Audomar, Niedamir, Dionizy, Gertruda, Edmund, Patrokles, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Autobus nr 5 wróci do Nowej Wsi Malborskiej? Już 30 stycznia nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Malborka. W poniedziełek autobus zastępczy

Już w poniedziałek (30 stycznia) o godzinie 13:00 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Malborka.

Głównym punktem obrad będzie debata nad przywróceniem kursów autobusu MZK lini nr 5 pomiędzy Malborkiem a Nową Wsią Malborską.

Będziemy na sesji z naszą kamerą.

 

aktualizacja 26.01.2017 - godzina 08:39

Jak poinformował redakcję TvMalbork.pl Wójt Gminy Malbork Marcin Kwiatkowski,  już od poniedziałku (30 stycznia) ruszy na trasie Nowa Wieś Malborska-pętla – Malbork – autobus komunikacji zastępczej, do czasu podjęcia przez radnych Miasta Malborka odpowiedniej uchwały.

Rozkład będzie dostępny na przystankach w Nowej Wsi Malborskiej w niedziele 29 stycznia.

 

 

 

Porządek

XXVIII Nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Malborka

w dniu 30.01.2017 r. godz. 13.00

 

 

 

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym oraz § 19 ust 3 Statutu Miasta Malborka zwołuję XXVIII Nadzwyczajną sesję Rady Miasta Malborka w dniu 30.01. 2017 r.,godz. 13:00. Sesja odbędzie się w sali posiedzeń Urzędu Miasta Malborka, Pl. Słowiański 5.

Porządek posiedzenia:

  1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.

  2. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przyjęcie zadania w zakresie publicznego transportu zbiorowego i zawarcia porozumienia z Gminą Wiejską Malbork.

  3. Zakończenie sesji.

 

 

Posiedzenie Komisji:

  1. Komisja Gospodarki Komunalnej, Mieszk. i Komunik 30.01.2017 godz. 12:30

  2. Komisja Finansów i Rozwoju Miasta 30.01.2017 godz. 12:45

Piotr Wąsowicz

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
wioska
wioska 01.02.2017, 11:49
Piec kursów dziennie!!! a jak wrócic z miasta???? to zart


NWM
NWM 26.01.2017, 13:15
Autobus wróci, ale to nie Wójt za niego będzie płacił, tylko my mieszkańcy. Panie Wójcie proszę o monitorowanie ilości mieszkańców korzystających z tych autonusów.
Adam
Adam 27.01.2017, 14:07 (odpowiedź do NWM)
I to ze wróci to jest dobra wiadomość a co ma Wójt stać i liczyć pasażerów, piknik się Pan.
Bożena
Bożena 26.01.2017, 21:20 (odpowiedź do NWM)
Panie Wójcie proszę o monitorowanie śmieszny jest Pan Pani, Wójt nigdy autobusem nie jechał a teraz będzie kontrolował niech monitoring jeszcze założy, śmieszni niektórzy ludzie jesteście a co Wójt łaskę robi ze autobus będzie albo nie co może jeszcze patrole bedą kto i o której jeździ, człowieku zastanów się co piszesz ja rozumiem zachwyt nad Wójtem ale bez przesady.
obserwator
obserwator 26.01.2017, 12:58
No to czekamy !!!!!
xs
xs 26.01.2017, 08:54
czegoś tu nie rozumiem. Obowiązkiem gminy jest zapewnienie transportu. Czy wg urzędników wszyscy mieszkańcy nowej wsi mają samochód oraz prawo jazdy, że tak po prostu chcą odciąć ich od świata?
????!!!
????!!! 26.01.2017, 13:21 (odpowiedź do xs)
Małe pytanko jakie obowiązki względem gminy mają miedzkańcy. Skoro gmina obowiązki to musi je finansować w związku z tym podnosić podatki. Nie ma nic za darmo.
Witold
Witold 26.01.2017, 09:19 (odpowiedź do xs)
obowiązkiem gminy jest zapewnienie transportu do szkoły dla dzieci na terenie gminy, a nie miasta co tu nie rozumieć ?
Martyna z N.W.M.
Martyna z N.W.M. 27.01.2017, 09:23 (odpowiedź do Witold)
Dokładnie nie tylko dzieci jeżdżą do szkoły, a reszta mieszkańców to co! Autobus jak nic jest potrzebny,Latocha niech sobie jeździ,ale najpewniejszym przewoźnikiem jest MZK i Nasza "5"
lol
lol 27.01.2017, 08:31 (odpowiedź do Witold)
tylko dzieci muszą gdzieś dojechać? reszta wsi już nie? no nie bądź śmieszny.
Ziuta
Ziuta 26.01.2017, 09:52 (odpowiedź do Witold)
W Rządzie też jest Witek. Nie wiem który z Was jest głupszy ? Jaki obowiązek ? Co ty ubzdurałeś ?
Mieszkan
Mieszkan 26.01.2017, 08:48
Myślę, że bardzo dobrze ze wójt gospodaruje rozsądnie pieniędzmi i nie chciał doplacać do pustych autobusów. Po tym jak zobaczył jakie jest zauinteresowanie i potrzeba autobusu 5 zaczął działać. Oby tylko autobus wrócił.