Wydanie nr 172/2018, Czwartek 21.06.2018
imieniny: pokaż (12 imiona)Teodor, Domamir, Demetria, Lutfryd, Alojza, Alojzy, Marcja, Rudolf, Rudolfina, Alicja, Rudolfa, Chloe
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska wydała oświadczenie w sprawie wypadku w Pietrzwałdzie – 11.01.2017

  • Wydanie nr 172/2018
  • 11 stycznia 2017, 13:00
  • Elżbieta Domańska, burmistrz Dzierzgonia
  • Wiadomości
  • 3 komentarze
Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska wydała oświadczenie w sprawie wypadku w Pietrzwałdzie – 11.01.2017 fot. W. Mocny/pixabay.com
Wczorajszy wypadek drogowy w Pietrzwałdzie (10.01 przed godz. 16.40 - przyp. red.), w którym śmierć poniosła mieszkanka Dzierzgonia odbił się szerokim echem. "Pomimo wielokrotnych wcześniejszych próśb wystosowanych przez Panią Burmistrz do Starostwa Powiatowego w Sztumie nie udało się zapobiec tragedii na drodze powiatowej." - informuje dzierzgoński ratusz. Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska wydała w tej sprawie oświadczenie:

"Jako Burmistrz Dzierzgonia w imieniu swoich mieszkańców wielokrotnie zwracałam się z prośbą o właściwe utrzymanie dróg powiatowych, szczególnie w okresie zimowym. Niestety wszystkie moje prośby i apele pozostały bez żadnej reakcji, nad czym bardzo ubolewam. W dniu wczorajszym na drodze powiatowej Sztum — Kalwa w miejscowości Pietrzwałd miał miejsce tragiczny wypadek drogowy, w którym śmierć poniosła mieszkanka Dzierzgonia. Mieszkańcy Dzierzgonia czują się zagrożeni katastrofalnym stanem dróg powiatowych w obecnym okresie zimowym, który odbiega od ogólnie przyjętych standardów i naraża naszych mieszkańców oraz innych użytkowników dróg powiatowych na utratę zdrowia i życia.

Gmina Dzierzgoń charakteryzuje się specyficznym ukształtowaniem terenu. Bardzo duże różnice wysokości oraz krętość dróg wymagają szczególnego traktowania w celu stworzenia bezpiecznych warunków komunikacji. Żądam podjęcia natychmiastowych działań mających na celu zagwarantowanie na drogach powiatowych należytego stanu nawierzchni, zapewniającego pełne bezpieczeństwo ich użytkownikom oraz wyjaśnienie powodów zaistniałej tragedii."

Elżbieta Domańska, burmistrz Dzierzgonia

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
awa
awa 11.01.2017, 15:36
Ja wczoraj wywinełam orła koło apteki herbowej w Dzierzgoniu, ledwo nie wpadłam pod samochód, tak mamy posypane chodniki w Dzierzgoniu, podam Urząd na Policję Pani Burmistrz. trzeba porządku w Dzierzgoniu pilnować , a póżniej , oczerniać inne instytucje.
ja.
ja. 11.01.2017, 16:04
Za teren przy aptece odpowiada apteka. Kaczor nie błaznuj
Mirek
Mirek 11.01.2017, 21:34
Kaczor idioto juz nie pracuje w tvsztum.pl czytaj autora artykułu.