Wydanie nr 144/2018, Czwartek 24.05.2018
imieniny: pokaż (10 imion)Maria, Wincenty, Milena, Joanna, Zuzanna, Natan, Tomira, Orion, Jan, Cieszysława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy w Malborku
Malborskie Światłowody ULTRA SZYBKI I N T E R N E T - zamów
Malborskie Światłowody


Pieszy też musi przestrzegać przepisów! Podsumowanie policyjnej akcji „PIESZY”. - 09.01.2017

Pieszy też musi przestrzegać przepisów! Podsumowanie policyjnej akcji „PIESZY”. - 09.01.2017 fot. Archiwum www.TVSztum.pl
Sztumska drogówka podsumowała działania „PIESZY”. Mundurowi ujawnili liczne wykroczenia nakładając łącznie kilkanaście mandatów karnych. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzona była w ostatni poniedziałek przez cały dzień.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Policjanci sztumskiej drogówki 9 stycznia prowadzili działania "PIESZY".

 

- Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie świeżo upieczonych kierowców wobec pieszych – mówi mł. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. - Zwracano uwagę na prawidłowe przemieszczanie się pieszych na oznakowanych przejściach. Sprawdzano również sposób przekraczania jezdni, chodzenie jej właściwą stroną przy braku chodników. Za poruszanie się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty. Podczas akcji mundurowi nałożyli kilkanaście mandatów karnych, w tym pięć na pieszych za wykroczenie związane z przechodzeniem w miejscach niedozwolonych.

 

W czasie prowadzonych działań policjanci przypominali także niechronionym uczestnikom ruchu o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym o zmierzchu.

 

- Pamiętajmy, że kierujący pojazdami zbliżając się do przejścia dla pieszych mają obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, powinni również ustąpić pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu - uzupełnia rzecznik K. Gastoł - Zawicka - Jednak fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia pieszych do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu.

Wawrzyniec Mocny

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.