Wydanie nr 140/2018, Niedziela 20.05.2018
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy w Malborku
Malborskie Światłowody ULTRA SZYBKI I N T E R N E T - zamów
Malborskie Światłowody

Stegna. Policjanci pomogli starszej kobiecie - 09.01.2017

W nocy ze środy na czwartek stegieńscy policjanci pomogli starszej kobiecie. 61-latka trafiła do szpitala z silnym wychłodzeniem organizmu. Dalsze przebywanie kobiety na mrozie mogło doprowadzić do tragedii. Wczoraj przed godziną 23:00 policjanci z Posterunku Policji w Stegnie w trakcie patrolu, zauważyli w okolicach dworca PKS w Stegnie samotną kobietę. Podczas podejmowanej interwencji okazało się, że 61 – latka mieszkanka pobliskiej miejscowości Jantar, zasłabła i jak wynikało z jej relacji nie wie ile czasu przebywała na mrozie. Kobieta siedziała na ziemi, a obok niej leżała kula ortopedyczna. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało starszą kobietę do szpitala z podejrzeniem silnego wychłodzenia organizmu, zagrażającego jej życiu i zdrowiu. Gdyby nie interwencja policjantów, noc dla kobiety mogłaby zakończyć się tragicznie.

Wczoraj w nocy Policjanci apelują, aby nie być obojętnym wobec osób bezdomnych, nieporadnych życiowo oraz incydentalnie znajdujących się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu. Jeśli widzimy taką osobę, sprawdźmy czy nic jej nie dolega i czy potrzebuje pomocy lekarskiej.

Jeśli ktoś jest nieprzytomny sprawdźmy czynności życiowe, zadzwońmy po pogotowie i Policję. Jeśli widzimy osoby siedzące podczas niskich temperatur w jednym miejscu zadzwońmy pod nr. alarmowy 112, policjanci, którzy przyjadą na wezwanie sprawdzą, czy i jaka pomoc jest potrzebna. Nie bądźmy obojętni a jeden telefon może uratować komuś życie.

Edyta Kozakiewicz

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.