Wydanie nr 176/2018, Poniedziałek 25.06.2018
imieniny: pokaż (9 imion)Prosper, Fiebrosław, Wilhelm, Antyd, Eulogiusz, Tolisława, Febronia, Febron, Dorota
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Pow. sztumski: Środowa wichura połamała wiele drzew. Strażacy zabezpieczali wypadek, kolizję oraz gasili pożary sadzy – 04.01.2017

Pow. sztumski: Środowa wichura połamała wiele drzew. Strażacy zabezpieczali wypadek, kolizję oraz gasili pożary sadzy – 04.01.2017 fot. Archiwum TVSztum.pl
Wczorajsza wichura dała się solidnie we znaki mieszkańcom powiatu sztumskiego, ale i służbom odpowiedzialnym za nasze bezpieczeństwo. Oprócz wypadku w gm. Stary Targ, o którym już informowaliśmy, strażacy interweniowali do kolizji w Nowej Wsi. W sumie do 12 zdarzeń z czego trzy stanowiły pożary sadzy w kominie.

Wichura łamała wiele drzew, które stwarzały poważne zagrożenie dla ruchu drogowego.

 

- Konieczne było usunięcie wiatrołomów w miejscowościach: Cygusy, Michorowo, Morany, Folwark, Dzierzgoń i Górki – informuje st. kpt. Cezary Murawski, z-ca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie. - Oprócz tego zerwaniu uległa linia napowietrzna w w Nowym Targu. W środę zastępy straży zabezpieczały wypadek w Łabuniu, gdzie samochód ciężarowy zderzył się z citorenem z przyczepą oraz kolizję, do której doszło na DK nr 55 w Nowej Wsi. W tym zdarzeniu ciężarówka wpadła w poślizg, co poskutkowało zablokowaniem przeciwległego pasa ruchu i blokadą drogi.

 

Wspomniane we wstępie pożary sadzy w kominie miały miejsce Mleczewie i Cygusach (budynki jednorodzinne) oraz Kępinie (dom wielorodzinny).

Wawrzyniec Mocny

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.