Wydanie nr 172/2018, Czwartek 21.06.2018
imieniny: pokaż (12 imiona)Teodor, Domamir, Demetria, Lutfryd, Alojza, Alojzy, Marcja, Rudolf, Rudolfina, Alicja, Rudolfa, Chloe
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Połamane drzewa, palące się sadze i nietrzeźwi kierowcy. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 27.12.2016

Połamane drzewa, palące się sadze i nietrzeźwi kierowcy. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 27.12.2016 fot. W. Mocny
26 grudnia o godz. 18.50 miała miejsce kolizja w Starym Dzierzgoniu. Kierowca nie dość, że prowadził w stanie nietrzeźwości (ok. 2 prom alkoholu), to nie posiadał także prawa jazdy. Duże zagrożenie dla ruchu samochodów powodowały także złamane drzewa. Strażacy zmuszeni byli wielokrotnie do usuwania wiatrołomów.

Z kolei w Przezmarku (g, Stary Dzierzgoń) także 26 grudnia zatrzymano pijanego rowerzystę, który miał nieco poniżej 2 prom alkoholu w organizmie.

 

21 grudnia doszło do wypadku w Nowej Wsi (gm. Sztum). 18-letni kierowca mercedesa, mieszkaniec powiatu sztumskiego, z nieustalonych przyczyny nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo.

 

 

Na terenie powiatu sztumskiego w okresie świąt prowadzono akcje „Bezpieczny weekend” - poległa na wzmożonych kontrolach kierowców, zwłaszcza pod kątem sprawdzania stanu trzeźwości oraz powodowania wykroczeń. Odnotowaliśmy kolizję i kierowcę prowadzącego w stanie nietrzeźwości.

 

Łącznie policja odnotowała 10 interwencji domowych. W dwóch przypadkach zdecydowano się na założenie rodzinom niebieskich kart.

Doszło także do włamania do salonu gier przy ul. Mickiewicza. Łupem złodzieja padło 1 tys. zł.

 

asp. sztab. JAROSŁAW PAZIK, KPP W SZTUMIE

 

 

 

W ostatnich dniach dała o sobie znać nawałnica, która była przyczyną wielu problemów drogowych. W minionym tygodniu strażacy usuwali wiatrołomy sześciokrotnie (Pierzchowice, Mikołajki Pom, Stary Targ, Budzisz i Bągart) z czego 5 interwencji stanowiło usuwanie złamanych drzew, a w jednym przypadku likwidacja konarów i gałęzi z jezdni (Pietrzwałd).

 

Zastępy straży pożarnej usuwały też skutki kolizji 19 grudnia w Pietrzwałdzie w gm. Sztum (zderzenie z drzewem), Bukowcu 20 grudnia (uderzenie w drzewo) oraz w Nowej Wsi (zderzenie z drzewem) i Żuławce Sztumskiej gm. Dzierzgoń (dachowanie w rowie).

 

Ponownie zagrożeniem były palące się sadze w kominie. Straż pożarna podjęła takie interwencje 24 grudnia w Pierzchowicach (gm. mikołajki Pom.) ok. godz. 14.51 i Brzozówce 25 grudnia ok. godz. 20.00.

 

kpt. DARIUSZ TREĆ, RZECZNIK PRASOWY KP PSP W SZTUMIE

Wawrzyniec Mocny

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.