Wydanie nr 144/2018, Czwartek 24.05.2018
imieniny: pokaż (10 imion)Maria, Wincenty, Milena, Joanna, Zuzanna, Natan, Tomira, Orion, Jan, Cieszysława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy w Malborku
Malborskie Światłowody ULTRA SZYBKI I N T E R N E T - zamów
Malborskie Światłowody

Burmistrz Miasta Malborka pogratulował niepełnosprawnym medalistom Mistrzostw Polski Juniorów - 15.12.2016

Burmistrz Miasta Malborka pogratulował niepełnosprawnym medalistom Mistrzostw Polski Juniorów - 15.12.2016 fot. 82-200.pl
Na początku czerwca br. (3-5.06) w Kozienicach (woj. mazowieckie) odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce osób niepełnosprawnych, w których startowali absolwenci i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Malborku - członkowie Szkolnego Klubu Sportowego "Sokół".

Nasi sportowcy spisali się znakomicie podczas zawodów i przywieźli w sumie aż 8 medali - Wojciech Kuśmierczyk (klasa Id) zdobył złoty medal w biegu na 800 m juniorów młodszych i brązowy medal w rzucie dyskiem (26,57 m); Ewa Matysiak (absolwentka) zdobyła trzy srebrne medale w biegu na 100 m (17,75 s), 200 m (37,03 s) i w pchnięciu kulą (6,48 m); Piotr Ostrowski (absolwent) zdobył brązowy medal w biegu na 400 m juniorów (1:17,44 s), a Aneta Horbowy (absolwentka) zdobyła dwa brązowe medale w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem juniorek. Zawodników do mistrzostw przygotowywał trener Norbert Sajkowski.

Burmistrz Marek Charzewski pogratulował medalistom i wręczył upominki. Goście opowiadali o przygotowaniach do zawodów, o dalszych planach i o możliwościach udziału osób niepełnosprawnych w imprezach sportowych. 

Trener z kolei wyraził nadzieję, że powstaną specjalne programy dla lekkoatletów, szczególnie tych najmłodszych w szkołach podstawowych, bo największe sukcesy można osiągnąć wtedy, kiedy przygodę ze sportem zacznie się w jak najmłodszym wieku, a mając tak dobrą bazę w postaci choćby stadionu lekkoatletycznego czy boiska przy SP nr 8, można liczyć na naprawdę dobre wyniki.

 

Opis: 82-200.pl
 

Dawid Bochon

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.