imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

XV Mistrzostwa Europy Open Karate Puchar Europy Kyokushin Karate Lublinie - 26-27.12.2016

XV Mistrzostwa Europy Open Karate Puchar Europy Kyokushin Karate Lublinie… fot. Kyokushin Karate
W miniony weekend w Lublinie odbyła się najważniejsza w drugiej połowie roku impreza karate kyokushin IKO w Europie. W przepięknej sali Globus w sobotę 26.11.2016 rywalizowali seniorzy na XV Mistrzostwach Europy Open w kategorii kumite i kata. Po raz siódmy w swej karierze zawody wygrał Alejandro Navarro z Hiszpanii. W jednej kategorii wystartowało aż 37 zawodników. W kategorii kobiet wygrała Anastasiia Khripunova z Rosji. W pierwszym dniu zawodów startowała Marta Owedyk z Malborskiego Klubu Kyokushin Karate w kategorii kata. W gronie 19 najlepszych zawodniczek w Europie zajęła bardzo dobre 9 miejsce. Niestety zabrakło pół punktu, aby wystąpić w ósemce finałowej. Jest to największy sukces tej młodej zawodniczki.

W niedzielę startowali juniorzy w ramach Pucharu Europy Kyokushin Karate. Junior Hubert Philipp w kategorii kata zajął pierwsze miejsce osiągając swój największy sukces w kata. Niestety w kumite w eliminacjach Hubert nie sprostał Dmytro Zdrazhevskyemu z Ukrainy i przegrał swój pojedynek przed czasem.

Lepiej poszło młodziczce Zuzannie Jaremko z Kwidzyna, która dopiero w finale w kategorii kumite + 60 kg przegrała z Karoliną Barylak z Polski. Nasza utytułowana zawodniczka nie potrafiła wykorzystać swojej przewagi fizycznej i dodatkowo otrzymała punkt karny za faul na przeciwniczce. Zuzia zajęła drugie miejsce powtarzając swój wynik sprzed roku. Pierwszy raz na tak dużej imprezie wystartował kadet Maciej Wójtowicz w kategorii kumite + 50 kg. Maciek wykorzystał swoje doskonałe warunki fizyczne ( 186 cm) i w eliminacjach wygrał przed czasem z Finem Ehsan Salehzadeh a w ćwierćfinale pokonał Jakuba Skowrońskiego z Polski. Niestety w walce półfinałowej powtórzył błędy Zuzi i nie potrafiąc wykorzystać przewagi fizycznej otrzymał punkt karny za faul na Bohdanie Zarudnievie z Ukrainy, który ostatecznie wystąpił w finale. Trzecie miejsce na Pucharze Europy należy uznać i tak za wielki sukces Maćka Wójtowicza. Młodzik Miłosz Wolak startujący w kumite – 65 kg odpadł w eliminacjach przegrywając przed czasem z Ivanem Yeremenko z Ukrainy.

Zawody w Lublinie zgromadziły ponad 600-set zawodników z ponad 20 krajów z Europy. Gośćmi honorowymi Mistrzostw Europy byli kancho Shokei Matsui i shihan Katsuhito Gorai z Japonii. Zawody sędziowali m.in. sensei : Wojciech Kunicki i Maciej Kaczyński. Zawodników z MKKK przez dwa dni dopingowała silna grupa kibiców z Malborka, Sztumu i Kwidzyna.

Informacja: Wojciech Kunicki